Akce školy 2018/2019

• Mrazík Mrazík

MŠ Bílkova 11. 12. 2018 | Dagmar Ševčíková

S dobou vánoční je neodmyslitelně spjata ruská pohádka Mrazík. Tentokrát ji naši předškoláčci mohli vidět v zámeckém skleníku. Připravili si ji pro ně studenti z domova mládeže.

• Vánoční jarmark Vánoční jarmark

MŠ Bílkova 07. 12. 2018 | Dagmar Ševčíková

I letos se děti z naší mateřské školy podílely na vystoupení na tradičním vánočním jarmarku. Tentokrát si děti ze třídy Sluníčka připravily pohádku o narození Ježíška.

• Mikulášská nadílka Mikulášská nadílka

MŠ Bílkova 07. 12. 2018 | Dagmar Ševčíková

Ve čtvrtek 6. prosince přišel do naší školky Mikuláš s andílky a čertíky. Rozdaly hodným dětem sladkou nadílku, paním učitelkám telefonní číslo do pekla, kdyby se přece jen objevil nějaký ten zlobílek a nakonec jsme na školní zahradě společně rozsvítili vánoční stromeček.

• Vánoce v Penzionu Boskovice Vánoce v Penzionu Boskovice

MŠ Bílkova 07. 12. 2018 | Dagmar Ševčíková

Ke sváteční adventní atmosféře přispěly děti ze třídy Sluníčka a Koťátka, které seniorům v Penzionu zazpívaly vánoční koledy, zatancovaly, ale také zahrály divadélko o narození Ježíška.

• Hry a zábava našich předků Hry a zábava našich předků

MŠ Bílkova 28. 11. 2018 | Dagmar Ševčíková

Ve čtvrtek 22. 11. děti ze třídy Sovičky navštívily Muzeum Boskovicka, kde si mohly vyzkoušet, jak si hrály děti před sto lety.

• Pravidla slušného chování Pravidla slušného chování

MŠ Bílkova 21. 11. 2018 | Dagmar Ševčíková

V úterý 20. 11. do naší mateřské školy přijelo Divadlo plyšového medvídka s veselým kabaretem. Loutky Jíťa a Víťa prováděly různé lumpárny doma, ve škole i na ulici. I když jsme se jejich kouskům pořádně nasmáli, nakonec loutky poznaly, že bez slušného chování to prostě nejde.

• Podzimní tvořivé dílny Podzimní tvořivé dílny

MŠ Bílkova 10. 11. 2018 | Dagmar Ševčíková

V týdnu od 5. 11. do 9. 11. probíhaly ve všech třídách MŠ Bílkova podzimní tvořivé dílny. Za pomoci rodičů děti vyráběly zápichy, věnečky, lucerničky a další výrobky, které si spokojeně odnesly domů.

• Vystoupení ve skleníku Vystoupení ve skleníku

MŠ Bílkova 06. 11. 2018 | Dagmar Ševčíková

Ve čtvrtek 1. 11. děti ze třídy Sovičky vystoupily v zámeckém skleníku pro bývalé zaměstnance Nemocnice Boskovice s pásmem Lentilky.

• Výstava podzimního ovoce Výstava podzimního ovoce

MŠ Bílkova 25. 10. 2018 | Dagmar Ševčíková

V pondělí 22. 10. jsme navštívili výstavu jablíček a hrušek v Arboretu Šmelcovna. Potom jsme se vydali na procházku podzimním arboretem.

• Co má umět předškolák Co má umět předškolák

MŠ Bílkova 23. 10. 2018 | Dagmar Ševčíková

V úterý 23. 10. se konala přednáška určená rodičům předškoláčků. Paní učitelka Soňa Boucníková a PaedDr. Eva Tichá rodiče seznámily s tím, co by jejich děti měli znát před vstupem do základní školy.

• Jak včelička zachránila králíčka Jak včelička zachránila králíčka

MŠ Bílkova 24. 09. 2018 | Dagmar Ševčíková

V pondělí 24. 9. děti z naší mateřské školy zhlédly maňáskovou pohádku o tom, jak i malé zvířátko může pomoci většímu kamarádovi.

Pracoviště  Bílkova