Beseda s nevidomými a jejich pejsky

V pátek 12. ledna se v naší školce uskutečnila beseda pro předškoláky s nevidomými ve spolupráci s blanenskou pobočkou SONS

IMG_4048

Stejně jako loni navštívily naši MŠ nevidomé paní Stejskalová Zdenka se svým vodícím psem Tejlou, paní Hádlerová Helena s pejskem Šarlotou a paní Jarmila Sedláková jako jejich doprovod z organizace SONS. Přinesly s sebou různé pomůcky, které nevidomým usnadňují každodenní život, jsou to např. mluvící hodiny, elektronický ukazatel barev a knihy psané brajlovým písmem. A také různé hry - pexeso, míče s rolničkou, člověče nezlob se. Dále se děti seznámily s náročným výcvikem vodících psů. Děti se na závěr dozvěděly, jak mají na ulici oslovovat nevidomé a jak jim případně pomoci. A hlavně byly poučeny, že oči jsou pro plnohodnotný život velice důležité a musíme si je chránit!