Skutečně zdravá školka

Mateřská škola Boskovice, pracoviště Lidická se zapojila do projektu ,,Skutečně zdravá školka".

IMG_4277

Skutečně zdravé školky nabízí dětem kvalitní pokrmy, podporují a rozvíjí v dětech zdravé stravovací návyky. Vědecké důkazy potvrzují, že stravovací návyky se tvoří již v dětském věku a správná výživa hraje klíčovou roli ve zdravém růstu dítěte.Skutečně zdravé školky také umožňují dětem pěstovat bylinky, ovoce a zeleninu na zahradě a učit se základům vaření. Rodičům pomáhá vzdělávat se v oblasti zdravé výživy dětí.Během následujícího období budeme usilovat o získání bronzové úrovně, která předpokládá splnění kritérií z těchto tématických okruhů:

- Angažovanost a kultura stolování

- Kvalita jídla a místo jejího původu

- Vzdělávání o jídle a stravování

- Místní společenství a spolupráce

Na webových stránkách MŠ se dozvíte o akcích, které se uskuteční v rámci tohoto projektu. Podrobnější informace najdete na adrese www.skutecnezdravaskola.cz