Technické školky

Projekt mateřské školy - pracoviště Komenského ul.

Projekt  Technické školky spočívá ve snaze 2 sousedních místních akčních skupin – MAS Boskovicko  PLUS, o.s. a MAS Brána Brněnska, o.s., které jsou územně sousedícími regiony, připravit a dobudovat kvalitní základ pro podporu, funkci a rozvoj aktivit a činností malých dětí v mateřských školách.

Cílem projektu je hravou formou, přiměřenou věkovým možnostem dětí, podporovat a rozvíjet jejich: TECHNICKÉ MYŠLENÍ (prostřednictvím úloh z technických oborů - stavebnictví, strojírenství, elektrotechnika), TVOŘIVOST (za využití poskytnutých a nakoupených materiálů a pomůcek, které budou z projektu dodány), MANUÁLNÍ ZRUČNOST (pomocí využití různého pracovního nářadí, stolků a ponků, které bude z projektu dodáno) a VERBÁLNÍ SCHOPNOSTI (díky nové technice - dataprojektoru, notebooku, plátna, které jako fungující set dodaný z projektu umožní obhajobu vlastní práce a nápadů dětí)

Obsahem projektu bude vybavení mateřských škol potřebnými technickými pomůckami a materiálem pro realizaci úkolů a v průběhu roku zapojení dětí a učitelek do jednotlivých úloh.