Technické školky v LD seating

seating

Technické školky v MŠ Bílkova

Po zajímavých a vydařených exkurzích v zahradnictví Lebiš a ve firmě SITA se děti ze třídy Sluníček vypravily s paní učitelkou Ivanou Havelkovou a Soňou Boucníkovou do další boskovické firmy LD Seating. Natěšenou skupinu přivítala majitelka firmy paní Hurábová a pan Huráb.

Manželé vzali děti nejdříve do obrovské výstavní síně, plné krásných a barevných židlí a křesel. Děti si mohly vyzkoušet, jak se na židlích pohodlně sedí. Za pomocí pístů, kterými byla většina židlí vybavena si děti židle polohovaly do různé výšky.

Pan technik skupině popsal a ukázal části, ze kterých se židle skládají. Děti se tak dozvěděly, že židle má podvozek s kolečky, píst, tělo křesla a opěradlo a také, že je vyrobena ze dřeva, kovů, slitin nebo plastů.

Po této podívané již přišla řada na prohlídku vlastního provozu firmy a postupu při výrobě židlí a křesel. Paní učitelky s dětmi byly překvapeny moderními halami, kde byly části židlí a materiály k nim vzorně naskládány a nachystány v regálech. Vše bylo přehledné a čisté. Děti viděly halu s šikovnými švadlenami, dále také paní, která na lise přilepovala pěnovou hmotu k podsedkům židlí a pány čalouníky, kteří dodávali nábytku konečný vzhled. Děti uchvátily vyšívací stroje, řízené přes počítač jedním zaměstnancem. Ten byl jako všichni ostatní pracovníci velmi ochoten dětem vše vysvětlit a ukázat.

Před očima dětí stroje vyšily obrázky kočiček na látky. Děti je dostaly jako dárek. Velkým zážitkem bylo stříhání látek. Stejně jako u výšivek i tento proces řídil jediný pracovník za pomoci počítače a řezacího stroje.

Zaměstnanci firmy pro děti připravili celý pytel zvířátek vyřezaných z pěnové hmoty a ozdoby na vánoční strom z barevného filcu.

Učitelky se s velmi ochotnými majiteli dohodly na další spolupráci.

Děkujeme manželům Hurábovým a zaměstnancům firmy LD Seating za nádherný zážitek a obohacení vědomostí dětí.

Pracoviště  Bílkova