Akce školy 2019/2020

• Obrázek článku Pohádka v kině Panorama

MŠ Komenského 18. 02. 2020 | Dagmar Ševčíková

Ve středu 12. února děti z mateřské školy Komenského zhlédly v kině Panorama kreslenou pohádku Asterix a tajemství kouzelného lektvaru.

• Obrázek článku Lyžařský kurz

MŠ Komenského 09. 02. 2020 | Dagmar Ševčíková

I v letošním školním roce se mohly děti zúčastnit lyžařského kurzu v Olešnici. Ve středu 5. února proběhlo jeho slavností zakončení v podobě karnevalu.

• Obrázek článku Tanec princezen

MŠ Komenského 02. 02. 2020 | Dagmar Ševčíková

23. ledna děvčátka ze třídy Sovičky zatancovala Tanec princezen na akci pro handicapované v zámeckém skleníku.

• Obrázek článku Sněhurka a sedm trpaslíků

MŠ Komenského 20. 01. 2020 | Dagmar Ševčíková

V pondělí 20. 1. navštívilo naši mateřskou školu maňáskové divadlo z Olomouce. Tentokrát děti zhlédly klasickou pohádku Sněhurka a sedm trpaslíků.

• Obrázek článku Vánoční besídky

MŠ Komenského 11. 01. 2020 | Dagmar Ševčíková

V posledním předvánočním týdnu se v jednotlivých třídách naší MŠ konaly vánoční besídky a vánoční tvoření.

• Obrázek článku Princové jsou na draka

MŠ Komenského 17. 12. 2019 | Dagmar Ševčíková

Každý rok studenti z domova mládeže připraví pro naše děti nějakou známou televizní pohádku. Tentokrát jsme v zámeckém skleníku zhlédli pohádku s písničkami Princové jsou na draka.

• Obrázek článku Třídíme odpad

MŠ Komenského 12. 12. 2019 | Dagmar Ševčíková

Děkujeme zřizovateli MŠ Boskovice, zejména panu místostarostovi Ing. Lukáši Holíkovi, paní Ing. Pavle Novákové a paní Ing. Anetě Sedláčkové za darování odpadkových košů na tříděný odpad. Pomocí nich se děti učí, jak důležité je třídit odpad a chránit naši přírodu.

• Obrázek článku Vánoční zpívánky

MŠ Komenského 12. 12. 2019 | Dagmar Ševčíková

V úterý 9. prosince pan Čapčuch rozezpíval děti i paní učitelky z naší mateřské školy a jako obvykle s sebou přivezl také dobrou náladu. Tentokrát jsme si zazpívali zejména zimní písničky a vánoční koledy.

• Obrázek článku Vánoční jarmark

MŠ Komenského 09. 12. 2019 | Dagmar Ševčíková

V pátek 6. prosince děti ze třídy Ježečci vystoupily na vánočním jarmarku.

• Obrázek článku Rozsvěcování vánočního stromu

MŠ Komenského 06. 12. 2019 | Dagmar Ševčíková

Ve čtvrtek 5. prosince se rozzářil stromeček na naší školní zahradě. I letos nám jej pomohl rozsvítit svatý Mikuláš s andílky a čertíky. U stromečku jsme si zazpívali vánoční koledy. Za krásně připravenou akci děkujeme studentkám SPgŠ Boskovice a p. profesorce M. Honzírkové.

• Obrázek článku Mikulášská nadílka

MŠ Komenského 06. 12. 2019 | Dagmar Ševčíková

Ve čtvrtek 5. 12. přišel do naší MŠ Mikuláš s celou družinou. Děti zhlédly krátkou pohádku o nezbedných čertících, kteří kradli zlatá jablíčka z andělské zahrádky. Potom Mikuláši zazpívaly připravenou písničku a slíbily, že budou hodné. Za to na ně čekala sladká odměna.

• Obrázek článku Vánoční tvořivé dílny

MŠ Komenského 06. 12. 2019 | Dagmar Ševčíková

V pátek 29. listopadu si děti vyrobily mnoho krásných vánočních výrobků na tvořivých dílnách v sokolovně. Akci pro nás připravila MAS Boskovice.

• Obrázek článku Vystoupení v Penzionu

MŠ Komenského 04. 12. 2019 | Dagmar Ševčíková

Předvánoční chvíle zpříjemnily seniorům v Penzionu Boskovice písničkami a tanečky děti ze třídy Veverky, Ježečci a Sluníčka.

• Obrázek článku Vystoupení ve skleníku

MŠ Komenského 11. 11. 2019 | Dagmar Ševčíková

Ve čtvrtek 7. 11. děti ze třídy Sovičky zatancovaly bývalým zaměstnancům nemocnice Boskovice v zámeckém skleníku. Děvčátka vystoupila s programem Tanec princezen.

• Obrázek článku Podzimní tvoření

MŠ Komenského 11. 11. 2019 | Dagmar Ševčíková

V týdnu od 4. 11. do 8. 11. přišli do naší mateřské školy rodiče, někdy i prarodiče, aby si společně se svými dětmi vytvořili pěkné výrobky zejména z přírodních materiálů. Všichni si podzimní dílničky užili a domů si odnášeli spoustu krásných výtvorů.

• Obrázek článku Willy a kouzelná planeta

MŠ Komenského 06. 11. 2019 | Dagmar Ševčíková

V úterý 5. listopadu jsme v kině Panorama zhlédli pohádku z prostředí vesmíru. S chlapcem Willim jsme se dostali na kouzelnou planetu plnou pozoruhodných rostlin a tvorů.

• Obrázek článku Co má umět předškolák

MŠ Komenského 24. 10. 2019 | Dagmar Ševčíková

Ve středu 23. 10. se konala beseda pro rodiče předškoláků, kde se od Mgr. Evy Tiché a p. učitelky Soni Gebelové dozvěděli, jak své děti co nejlépe připravit na vstup do základní školy.

• Obrázek článku Muzikohrátky

MŠ Komenského 24. 10. 2019 | Dagmar Ševčíková

Ve středu 16. října se v jednotlivých třídách naší MŠ konaly muzikohrátky. Děti se aktivně zapojily do pohádkového příběhu o zvířátkách. Plnily rozmanité hudební úkoly a hrály na jednoduché hudební nástroje.

• Obrázek článku Pohlednice z Tokia

MŠ Komenského 24. 09. 2019 | Dagmar Ševčíková

V pátek 20. záři do naší MŠ přijeli herci z Divadla plyšového medvídka, kteří tentokrát s sebou přivezli kamarády až z dalekého Japonska. Jako obvykle nás čekala nejen hezká pohádka, ale také jsme se dozvěděli mnoho zajímavého o japonské kultuře.