Chceme být zdraví 2020

Protože vedeme děti k tomu, aby si uvědomovaly, jak mohou ovlivnit své zdraví, měly úctu k sobě samému, povídali jsme si o tom, které potraviny našemu tělu pomáhají a které mu naopak ubližují. A protože vlastní zkušenost a zážitek je vždy víc než slovo mluvené, mohly si děti samy vyzkoušet, jaká zábava je připravit si salát, uvařit zdravý čaj. Děti modelovaly, tvořily, poslouchaly příběhy o lidském těle, prohlížely encyklopedie, ale také si např. zahrály oblíbenou hru ,, závod špaget" a u toho bylo výskání a legrace. Věříme, že společně s výchovou ke zdraví v rodině a týmem paní kuchařek v naší MŠ, které připravují ze zdravých věcí opravdové dobroty, si tak děti nejen rozšíří obzory, ale že tyto zážitky a zkušenosti přenesou do svého života jako samozřejmost.