Procházím se naším městem

V pátek, 20.května, jsme navštívili Muzeum regionu Boskovicka.

Středověcí rytíři

V rámci tématické části,, Procházím se naším městem '' jsme se třídou Sluníčka navštívili stálou expozici Boskovicko-krajina sedmizubého hřebene.

Byl pro nás připraven bohatý program.

Děti se dozvěděly spoustu nového, osvěžily si pověst o založení Boskovic a jak to bylo s tím sedmizubým hřebenem.

Viděly zkameněliny ulit z doby ještě před dinosaury, vyzkoušely si střelbu z katapultu, zjistili jsme, že je to těžké slovo pro naše jazýčky.

Vyzkoušely si mletí mouky, a že je to celkem dřina, aby se dal upéct chleba.

V roli písařů si osahaly psaní brkem, který se namáčel v inkoustu a bylo to skoro jako když malujeme ve školce tuší.

Vyrobily si rytířské štíty s erby a v kostýmech se vžily do role dobových rytířů a panen.

Odnesli jsme si zajímavý zážitek a zjistili jsme, že kdysi dávno nebylo samozřejmostí nakoupit vše v obchodě a že holka i kluk měli každý jinou roli a úkol.