Technické školky 2022-2023- pokračování

e (3)

Děti a paní učitelky z MŠ Komenského za sebou mají spoustu práce, ale ještě zdaleka nejsou u konce!

V tomto školním roce zpracovávají technický projekt na téma: „Rybník a les“. Dětem je téma zvířátek a přírody blízké, a s pomocí technického nářadí vytvářejí krásná díla. Mezi ně patří například veliký medvěd, jezevec a kuna. Tato zvířata děti vyřezaly z polystyrenu, využily také hřebíčků a vyhrály si s barvami. Děti už chystají také stromy, houby, nebo třeba lesní plody. Rybník bude mít také své kouzlo, protože mu nebudou chybět ani takové detaily, jako jsou lekníny nebo vážky. K výrobě obou prvků děti využily extrudovaný polystyren. A vyzkoušely také něco nového. Ušily hlavu a tělo žáby, nohy však vyřezaly. Také spojení látky a polystyrenu vypadá moc hezky.

Ve vestibulu u hlavních dveří děti vystavují své výtvory. Postupně tak vytváří kouzelný les s rybníkem, který by měl být hotový v dubnu. Všechny třídy mateřské školy však před sebou mají ještě velký kus práce. Doufejme, že se další technický projekt vydaří stejně, jako projekty v minulých letech.

DOKONČILI JSME PROJEKT RYBNÍK A LES!

Děti společně s paními učitelkami dokončili projekt "Rybník a les".

Je to již 3. projekt za poslední 3 roky.

Po krásné maketě významných budov v Boskovicích s názvem „Máme rádi naše krásné město“, které děti vyřezaly lupénkovými pilkami z balsového prkénka, to byl projekt k 800 letům založení města Boskovice. Zde byl použit většinou extrudovaný polystyrén.

Výsledkem nejnovější společné práce dětí a paní učitelek je okouzlující výzdoba vestibulu u hlavních dveří, kterou tvoří krásné výrobky.

Děti využily všechno, co se již naučily. Řezaly, brousily, vrtaly, šily a zatloukaly.

Tak vznikla zvířata, která můžeme potkat v lesích, nebo ta, která žijí v rybnících či jejich okolí.

Výrobky jsou vytvořeny z klasického nebo extrudovaného polystyrenu, balsových prkének, kartonů, lepenek a také odpadového materiálu.

Tento technicko-enviromentální projekt budou v příštím roce děti doplňovat dalšími výrobky. Budou to opět zvířata, ptáci, rostliny.