Technické školky 2022-2023-úvod

Projekt "Rybník a les"

IMG_0056

Děti ze všech tříd naší školky mají za sebou dva úspěšné technické projekty „Máme rádi naše město Boskovice“ a „800 let města Boskovice“.

Prázdniny utekly jako voda a je tu nový školní rok. Přemýšleli jsme, jakému tématu bychom se nyní mohli při našem technickém tvoření věnovat. Všichni moc rádi chodíme do přírody, a taky se nám líbí zvířátka. V létě snad každý z nás trávil čas u vody, možná třeba u rybníka. Projekt startujeme na podzim, kdy většina z nás ráda chodí do lesa na houby. Brzy jsme se rozhodli. Tématem našeho nového projektu bude právě RYBNÍK a LES!

Do práce se opět dají všechny třídy naší školky. Úkoly už jsou rozdělené! Zvířátka, která se pohybují v okolí rybníka, ale také pod hladinou, ztvární děti ze třídy Mravenečci, Koťátka, Medvídci a Sovičky. Prostředí lesa a zvířata, která žijí v něm, si zase vezmou na starosti paní učitelky a děti ze Zajíčků, Sluníček, Šnečků, Ježečků a Veverek. Nářadí je přichystáno. Každá třída má k dispozici pilky, svěráky, kladívka a oblíbené aku-šroubováky. A především, máme chuť do práce!

Prvními malými výrobky našeho projektu jsou vlaštovky, leknín a houby, které vyřezaly děti ze třídy Mravenečci. K práci využily klasický i extrudovaný polystyren. Podívejte se sami, jak se jim práce zdařila. A brzy se můžete těšit na další krásné výrobky, které budeme postupně vystavovat ve vestibulu, přímo u hlavního vchodu.