MŠ Na Dolech

Na Dolech

Mateřská škola ul. Na Dolech se nachází v klidné části města, v zástavbě rodinných domků, v blízkosti centra Boskovic. V suterénu školy se nachází krytý bazén s vyhřívanou vodou pro předplavecký výcvik dětí.

Název školního vzdělávacího programu :
VODA JE NÁŠ KAMARÁD, BUDEME SI SPOLU HRÁT.
více o škole

Fotografie z běžných činností dětí - viz. třídy

• Obrázek článku Čertovský den

MŠ Na Dolech 23. 11. 2022 | Marie Kociánová

V pondělí 5.12.2022 proběhne v MŠ čertovský den. Prosíme rodiče, aby dětem připravili vhodné kostýmy (čertík, anděl), které si děti ráno v šatně obléknou. Děkujeme.

• Obrázek článku Zamykání školní zahrady

MŠ Na Dolech 11. 11. 2022 | Marie Kociánová

V úterý 8.listopadu dopoledne jsme společně s dětmi a jejich rodiči připravili školní zahradu na zimní spánek. Pečlivě jsme shrabali opadané listí. Dobrou náladu nám nezkazilo ani pošmourné počasí. Teď už může zahrada tiše odpočívat a připravovat se na jaro, kdy ji s dětmi opět probudíme.

• Obrázek článku ,,Jak si stromy povídají"

MŠ Na Dolech 08. 11. 2022 | Marie Kociánová

V pátek 4. listopadu děti shlédly divadelní příběh malého Doubka Vroubka, který se vydává hledat svého tátu. Na své cestě poznává, jak to v lese chodí. Zjišťuje, že v lese nežije pouze on sám, ale spousta jiných stromů a také zvířat. Potká břízu Betulu Pendulu a dozví se, proč je taková samotářka. Zažije horkou chvilku, když buky zaútočí na jeho děda - moudrého Duba Zuba - aby ho svými kořeny připravili o vodu. Příběh dětem zahrálo DIVADLO PLYŠOVÉHO MEDVÍDKA.

• Obrázek článku Podzimní úklid školní zahrady

MŠ Na Dolech 06. 11. 2022 | Marie Kociánová

Milí rodiče a přátelé školky, srdečně Vás zveme na „PODZIMNÍ ÚKLID ŠKOLNÍ ZAHRADY“, který se uskuteční v úterý 8. 11. 2022 v 10:00 hod. S sebou: hrábě, pracovní elán a dobrou náladu. Těšíme se na Vás.

• Obrázek článku Polytechnické centrum na ZŠ Slovákova

MŠ Na Dolech 06. 11. 2022 | Marie Kociánová

V úterý 1. listopadu jsme s předškoláky navštívili polytechnické centrum na ZŠ Slovákova. Děti si prohlédly venkovní areál s halloweenskou výzdobou. Ve vnitřních učebnách byl pro děti připraven tvořivě vzdělávací program zaměřený na přírodu. Děti si mohly prohlédnout křídla vážky pod mikroskopem, viděly také užovku červenou a akvárium s rybičkami.

• Obrázek článku Hudba starých pastýřů a indiánů

MŠ Na Dolech 17. 10. 2022 | Marie Kociánová

V pátek 7.října naši školku navštívil pan Mgr. Kocůrek s hudebně vzdělávacím programem. Děti se seznámily s hudebními nástroji dávných dob. Společně jsme se mohli zaposlouchat do libých tónů fujary, flétny, kytary, houslí...

• Obrázek článku Zahájení ,,SPORTÍKU"

MŠ Na Dolech 09. 10. 2022 | Marie Kociánová

Ve čtvrtek 6. října si naši předškoláci užili první sportovní dopoledne pod vedením FC Boskovice.

• Obrázek článku Drakiáda

MŠ Na Dolech 06. 10. 2022 | Marie Kociánová

V pátek 30. září proběhla na nedalekém poli od MŠ naše školní drakiáda. Počasí nám přálo. I když moc nefoukalo, tak se většině draků podařilo vzlétnout do oblak.

• Obrázek článku Předplavecký výcvik

MŠ Na Dolech 01. 10. 2022 | Marie Kociánová

Od října zahájen předplavecký výcvik.

• Obrázek článku ,,Sportík pro předškoláky"

MŠ Na Dolech 01. 10. 2022 | Marie Kociánová

Od 6. října bude pravidelně každý čtvrtek dopoledne probíhat v MŠ Na Dolech všestranná pohybová příprava dětí předškolního věku pod vedením FC Boskovice. Pohybové aktivity budou zaměřeny na atletiku, gymnastiku a míčové hry.