MŠ Lidická

Lidická

Mateřská škola Lidická ul. je sedmitřídní a je umístěna v klidném prostředí na okraji sídliště Vyhlídka. Mateřská škola je zařazena do celoevropské sítě škol podporujících zdraví.

ŠKOLNÍ KURIKULUM PODPORY ZDRAVÍ:
POVÍDEJ MI, CO VÍŠ, ZNÁŠ A UMÍŠ
 více o škole

• Obrázek článku Zápis do mateřské školy

MŠ Lidická 12. 04. 2024 | Zuzana Fajglová

Středa 15.5. 2024 v 8:00 - 16:00

• Obrázek článku Čarodějnický rej

MŠ Lidická 12. 04. 2024 | Zuzana Fajglová

Hola Hej, je tu Čarodějnický Rej. Těšíme se na Vás v úterý 30. dubna.

• Obrázek článku Vítání jara a vynášení Morany

MŠ Lidická 23. 03. 2024 | Zuzana Fajglová

Jak jsme se rozloučili se zimou. Ve čtvrtek 21.3.jsme se vydali průvodem s Moranou, kterou vytvořily děti, okolo naší školky. V zástupu nechyběli ani rodiče, prarodiče, přátelé školky, kteří si tuto podívanou nenechali ujít. Na zahradě potom každá třída přivítala jaro písničkou, básničkou, tanečkem nebo říkadlem. Paní zima v podobě Morany symbolicky odplula do dáli a budeme se na ni těšit zase za rok. Děkujeme všem rodičům, prarodičům , že nás přišli podpořit a mohli jsme tak společně prožít prima dopoledne.

• Obrázek článku Den otevřených dveří v MŠ - Lidická

MŠ Lidická 22. 03. 2024 | Zuzana Fajglová

Pozvánka pro rodiče, kteří naši školku ještě neznají. Na pracovišti Lidická budou možné 4 vstupy: 16:00, 16:30, 17:00, 17:30. V těchto časech vás vyzvedne u vchodu paní zástupkyně, provede vás školkou, zodpoví případné dotazy, po skončení prohlídky se mohou děti proběhnout na naší zahradě.

• Obrázek článku Divadlo - Mrož Ambrož

MŠ Lidická 27. 02. 2024 | Zuzana Fajglová

V pátek 23.2. nás ve školce navštívili herci z Divadla Plyšového medvídka z Prostějova a zahráli dětem představení s názvem Mrož Ambrož. Mrož Ambrož je malý sympatický neposeda. Žije se svou maminkou, paní Mrožovou Ambrožovou, na severním pólu. Celé divadlo bylo protkané spoustou humorných dialogů a také písniček. Všechny děti se celou dobu skvěle bavily.

• Obrázek článku Karneval

MŠ Lidická 18. 02. 2024 | Zuzana Fajglová

Ve čtvrtek 29.2. se bude ve třídách naší školky konat karneval. Prosíme rodiče, aby ráno děti oblékli v šatně do masek.

• Obrázek článku Návštěva knihovny Boskovice

MŠ Lidická 13. 02. 2024 | Zuzana Fajglová

Děti všech tříd naší školky byly na návštěvě Městské knihovny v Boskovicích. Poznávaly místo, kam si můžou chodit knížky půjčovat. Paní knihovnice velice zábavnou a poutavou formou, prostřednictvím obsahu dětské knihy, zahrála dětem divadlo. V neposlední řadě si mohly v hracím koutku, který je v místní knihovně velice dobře vybavený, hrát i malovat.

• Obrázek článku Vydávání daňového potvrzení MŠ Lidická

MŠ Lidická 21. 01. 2024 | Zuzana Fajglová

• Obrázek článku Vánoční lekce plaveckého výcviku

MŠ Lidická 15. 12. 2023 | Zuzana Fajglová

Na předposlední hodině plavání nás překvapil Mikuláš - do vody za námi nešel, ale pochválil nás za to, jací už jsme velcí plavci. Potom děti převážely ozdůbky na vánoční stromeček, zdobily čertíky a podplavávaly nebeskou bránu. Plavání nás moc bavilo, škoda jen, že tak rychle uteklo.

• Obrázek článku Návštěva Polytechnického centra s předškoláky

MŠ Lidická 15. 12. 2023 | Zuzana Fajglová

Dne 1.12.2023 jsme s předškoláky navštívili Polytechnické centrum. Děti zasedly do školních lavic a hravou formou se seznámily s interaktivní tabulí a plnily úkoly se zimní tématikou- ptáci v zimě. Také jsme si prohlédli zvířátka v teráriu - hada, osmáky i rybičky. Nakonec jsme si vytvořili vánočního soba ze dřeva a přírodnin. Děti tato návštěva moc bavila.