MŠ Lidická

Lidická

Mateřská škola Lidická ul. je sedmitřídní a je umístěna v klidném prostředí na okraji sídliště Vyhlídka. Mateřská škola je zařazena do celoevropské sítě škol podporujících zdraví.

ŠKOLNÍ KURIKULUM PODPORY ZDRAVÍ:
POVÍDEJ MI, CO VÍŠ, ZNÁŠ A UMÍŠ
 více o škole

• Obrázek článku Vítání jara a vynášení Morany

MŠ Lidická 04. 03. 2024 | Zuzana Fajglová

• Obrázek článku Divadlo - Mrož Ambrož

MŠ Lidická 27. 02. 2024 | Zuzana Fajglová

V pátek 23.2. nás ve školce navštívili herci z Divadla Plyšového medvídka z Prostějova a zahráli dětem představení s názvem Mrož Ambrož. Mrož Ambrož je malý sympatický neposeda. Žije se svou maminkou, paní Mrožovou Ambrožovou, na severním pólu. Celé divadlo bylo protkané spoustou humorných dialogů a také písniček. Všechny děti se celou dobu skvěle bavily.

• Obrázek článku Karneval

MŠ Lidická 18. 02. 2024 | Zuzana Fajglová

Ve čtvrtek 29.2. se bude ve třídách naší školky konat karneval. Prosíme rodiče, aby ráno děti oblékli v šatně do masek.

• Obrázek článku Návštěva knihovny Boskovice

MŠ Lidická 13. 02. 2024 | Zuzana Fajglová

Děti všech tříd naší školky byly na návštěvě Městské knihovny v Boskovicích. Poznávaly místo, kam si můžou chodit knížky půjčovat. Paní knihovnice velice zábavnou a poutavou formou, prostřednictvím obsahu dětské knihy, zahrála dětem divadlo. V neposlední řadě si mohly v hracím koutku, který je v místní knihovně velice dobře vybavený, hrát i malovat.

• Obrázek článku Vydávání daňového potvrzení MŠ Lidická

MŠ Lidická 21. 01. 2024 | Zuzana Fajglová

• Obrázek článku Vánoční lekce plaveckého výcviku

MŠ Lidická 15. 12. 2023 | Zuzana Fajglová

Na předposlední hodině plavání nás překvapil Mikuláš - do vody za námi nešel, ale pochválil nás za to, jací už jsme velcí plavci. Potom děti převážely ozdůbky na vánoční stromeček, zdobily čertíky a podplavávaly nebeskou bránu. Plavání nás moc bavilo, škoda jen, že tak rychle uteklo.

• Obrázek článku Návštěva Polytechnického centra s předškoláky

MŠ Lidická 15. 12. 2023 | Zuzana Fajglová

Dne 1.12.2023 jsme s předškoláky navštívili Polytechnické centrum. Děti zasedly do školních lavic a hravou formou se seznámily s interaktivní tabulí a plnily úkoly se zimní tématikou- ptáci v zimě. Také jsme si prohlédli zvířátka v teráriu - hada, osmáky i rybičky. Nakonec jsme si vytvořili vánočního soba ze dřeva a přírodnin. Děti tato návštěva moc bavila.

• Obrázek článku Mikulášská nadílka

MŠ Lidická 13. 12. 2023 | Zuzana Fajglová

Dne 6.12.2023 k nám do mateřské školy opět po roce zavítal Mikuláš spolu s andílky a čerty. Každá třída si pro Mikuláše připravila nějaké překvapení. Některá třída to pojala formou tance, jiná zase formou recitací básní či zpěvem písní. Za krásné výkony Mikuláš dětem na oplátku nadělil překvapení v balíčku.

• Obrázek článku Vánoční jarmark

MŠ Lidická 13. 12. 2023 | Zuzana Fajglová

V pátek 1.12.2023 vystoupily na vánočním jarmarku děti ze třídy Skřivánci. Předškoláci zahráli na flétničky a ostatní děti potěšily všechny přítomné vánočními básničkami a písničkami s doprovodem orfových nástrojů.

• Obrázek článku Čertovský pětiboj

MŠ Lidická 10. 12. 2023 | Zuzana Fajglová

Dne 5.12.2023 jsme se v rámci sportíku s předškoláky vypravili na ZŠ Sušilova, kde pro nás byla připravena spousta pohybových aktivit, které děti vykonávaly ve družstvech. Každé družstvo mělo svého kapitána „čertíka Bertíka“ a jednoho z trenérů. Společně tak překonávali různé překážky lezením, skokem či chůzí. Na konci sportovních aktivit děti čekala odměna za jejich odvahu, vytrvalost a sportovní výkon. Každé dítě dostalo něco dobrého na zub a připínáček na triko na památku. Dětem se tato akce velice líbila. Děkujeme za pozvání!