Pracoviště:  Lidická

MŠ Lidická

Lidická

Mateřská škola Lidická ul. je sedmitřídní a je umístěna v klidném prostředí na okraji sídliště Vyhlídka. Mateřská škola je zařazena do celoevropské sítě škol podporujících zdraví.

ŠKOLNÍ KURIKULUM PODPORY ZDRAVÍ:
POVÍDEJ MI, CO VÍŠ, ZNÁŠ A UMÍŠ
 více o škole

• Nabídka práce

MŠ Lidická 02. 12. 2022 | Zuzana Fajglová

• Obrázek článku Se zajícem Bohoušem, shrabem listí do koše

MŠ Lidická 18. 11. 2022 | Zuzana Fajglová

Kdo že je to zajíc Bohouš? Je to náš starý kamarád, který za námi chodí do školky z místního lesíku, aby poděkoval všem dětem a rodičům, kteří pomáhají shrabat velké množství listí z nádherných stromů naší zahrady. S Bohoušem se nejdříve děti rozcvičily a pak hurá s rodiči do práce. A po práci legraci – zahřál nás ohýnek, potěšila spousta písniček s doprovodem kytar, kdo si donesl špekáček, tak si navíc pochutnal. Děkujeme všem za pomoc a příjemně strávené chvilky spolu s námi.

• Obrázek článku Beseda na téma "Školní zralost"

MŠ Lidická 18. 11. 2022 | Zuzana Fajglová

Ve čtvrtek 3.11. si měli možnost rodiče předškoláků popovídat o tom, co všechno by mělo dítě zvládnout před vstupem do 1.třídy. A že toho není málo. Besedou je provázely nejen 2 učitelky z naší školky s dlouholetou praxí Zuzana Fajglová a Michaela Krejčířová, ale i logopedka Mgr. Jitka Indrová a 2 paní učitelky z 1.tříd p.uč. Báčová a p.uč. Buchtová ze Základní školy, které obohatily naší besedu zkušenostmi přímo z lavic školáčků.

• "Se zajícem Bohoušem, shrabem listí do koše"

MŠ Lidická 04. 11. 2022 | Zuzana Fajglová

• Obrázek článku Návštěva Polytechnického centra s předškoláky

MŠ Lidická 01. 11. 2022 | Zuzana Fajglová

V úterý 18. a 24.10. měli naši předškoláci možnost navštívit Polytechnické centrum na ZŠ Slovákova. Byl to velký zážitek. Nejen děti, ale i my dospělí jsme se dověděli spoustu zajímavostí ze světa zvířat, hmyzu, některé jsme měli možnost i pozorovat. Děti si potom vytvořily housenku z přírodních materiálů na památku. Příště se budeme těšit znovu.

• Obrázek článku Hudební představení "ZVÍŘÁTKA"

MŠ Lidická 01. 11. 2022 | Zuzana Fajglová

V pondělí 24.10.2022 jsme menším dětem přichystali hudební zážitek - představení "ZVÍŘÁTKA". Společně jsme si tak zazpívali a zatancovali do rytmu hudby.

• Beseda "ŠKOLNÍ ZRALOST"

MŠ Lidická 26. 10. 2022 | Zuzana Fajglová

Srdečně zveme rodiče předškoláků na besedu "ŠKOLNÍ ZRALOST".

• Obrázek článku Plavání předškoláků

MŠ Lidická 06. 10. 2022 | Zuzana Fajglová

V rámci zvyšování tělesné zdatnosti dětí jsme jako tradičně zahájili předplavecký výcvik v Městských lázních. Děti, které ještě plavat neumí se hravou formou učí nebát vody, techniky plavání, ti zkušenější hrají vodní hry pod vedením lektorů plavecké školy a zdokonalují se v plavání nad i pod vodou. Každopádně je u toho vždy spousta zábavy a děti se vždy těší na další lekci s kamarády.

• Obrázek článku Sportík pro předškoláky

MŠ Lidická 06. 10. 2022 | Zuzana Fajglová

Dne 4.10.2022 byla zahájena všestranná pohybová příprava pro předškoláky pod vedením FC Boskovice. Pohybové aktivity budou probíhat každý týden. Budou zaměřeny na atletiku, gymnastiku a míčové hry.

• Obrázek článku Rozloučení s Všesportíkem

MŠ Lidická 30. 06. 2022 | Zuzana Fajglová

Přejeme Vám krásné letní prázdniny.